Chef Adam Edwards

Basic course:  $1000


6 classes with a structured curriculum located on the "services" page.  All food included. Lessons last about 2.5 hours.


advanced course: $1250


6 classes with a structured curriculum located on the "services" page.  All food included. Lessons last about 2.5 hours.

​​​sushi:


  • party of 2         $200

  • party of 4         $250

  • party of 6         $350

  • party of 8         $450


In addition to the lesson, price includes consultation, custom menu planning, a copy of the ingredients and recipes, grocery trip, cost of groceries, travel to your house, and cleanup afterwards. 

Approximately 5 rolls per 2 people. Lessons last around 3 hours.

Kid chefs:    $900


"Around the World" is a 6 class course. A chef hat, apron and passport is included in the package.  More children in the household can be added for $250 to cover the added food costs and the chef hat, apron, and passport.  The chef hat and apron are available for purchase as well for $30.  Lessons last around 2 hours.


Dessert/Cake decorating class can be added on for $150.


​All food is included. Custom classes can be created at no additional fee to create a 6 class course.



Have Chef adam cook for your private party!


Private Chefs give parties a whole new experience.  Chef Adam is available to cook for your private party.  He will bring all of the ingredients and prepare your meal in your kitchen so you can eat it at its peak freshness and flavor.  Call or email for more details!


chefadamedwards@gmail.com

812-319-7887

​@chefadamedwards

Book an appointment with Adaptavant at Ascendas using SetMore

Private lessons: $150


Available for adults or children interested in one class on a specific interest.  Price includes the first 2.5 hours, consultation, custom lesson, copy of ingredients and recipes, travel to your house, and clean up afterwards.


Does not  include the cost of food. Additional $25 for every 30 minutes beyond 2 hours.

3 course meals:


  • party of 2          $215

  • Party of 4          $330

  • party of 6          $470

  • party of 8          $600


In addition to the lesson, price includes consultation, custom menu planning, a copy of the ingredients and recipes, grocery trip, cost of groceries, travel to your house, and cleanup afterwards. Lessons last around 3 hours.